top of page

Svatební fotograf: Jak si vybrat toho pravého? 8 tipů jak neudělat chybu při výběru


Výběr svatebního fotografa je jednou z nejdůležitějších fází příprav na svatbu. Také jednou z těch více riskantních. Zatímco u ostatních dodavatelů víte co si kupujete - šaty si můžete zkusit, dort ochutnat, květiny očichat - u fotografa musíte spoléhat, že to co prezentuje, je schopný i dodat, protože druhý pokus se prostě nekoná.Projděte si naše tipy na co nezapomenout při výběru svatebního fotografa, tak aby vám vaše fotografie přinášeli radost celý život a vy si mohli kdykoliv připomenout váš speciální den.


Tip č. 1 – Vyberte si styl


Pravděpodobně již máte přestavu jak chcete aby vaše svatba vypadala a prošli jste na internetu stovky fotografií šatů, dortů a nevěst. Vyberte si styl fotek který vás zaujme a toho se držte, je to přece vaše svatba,ne?


Každý fotograf má jiný styl. Jaké fotky si představíte když se řekne krásné svatební fotky? Chcete aby vaše svatba a fotografie byly v moderním industriálním stylu? Nebo plánujete romantickou venkovskou svatbu? Milujete černobíle fotografie?Tip č. 2 – Udělejte si průzkum


Je mnoho cest jak najít toho správného fotografa, tato část vám sice zabere nejvíce času, ale přeskakovat bych ji nedoporučovala a uvidíte, že se vyplatí a vy nakonec najdete toho pravého fotografa.


Zeptejte se kamarádů! Osobní doporučení je ta nejlepší reklama.


Inspirujte se! Projděte si sociální sítě jako Instagram, Facebook, Pinterest.. Najděte skupiny zabývající se tématikou svateb a fotografů.


Hledejte na Google a čtěte recenze.


Neomezujte se na fotogravy jen z vašeho okolí. Cena za dopravu bude pouze minimální položka a za toho pravého to určitě stojí!Tip č. 3 – Domluvte si schůzku


Znáte všechny fotografy v okolí, víte který má ve vašem termínu volno a konečně jste se doma domluvili na stylu fotek? Nejhorší část máte za sebou, gratuluji!


Vyberte si pár fotografů a s těmi se domluvte na osobním setkání nebo ještě lépe na krátkém focení. Pár tisíc za hodinu portrétní focení s fotografem za to určitě stojí (někteří toto focení nabízejí jakou součást balíčku). Je to člověk který ve váš nejdůležitější den bude s vámi od rána do večera, na každém kroku, opravdu tam nechcete mít někoho s kým to "nekliklo".


Tip č. 4 – Schůzka


Na schůzce buďte přirození, řekněte fotografovi jak si den představujete, jaké máte přání, co máte všechno v plánu a také zjistěte jak svatbu vidí a organizuje on, kdy probíhá jaké focení a také mu řekněte jak moc chcete aby vás fotograf organizovat nebo o něm nechcete v podstatě vědět.

Nejdůležitější na tomto setkání je aby si obě strany rozumněli, věděli co od sebe očekávat a nebyli nervózní.

Nelkejte se pokud schůzka dopadne tak, že si vy nebo fotograf řeknete, že to není ta správná spolupráce.


Tip č. 5 – Předsvatební foto


Pokud jste tak už neudělali na první schůzce, ale s fotografem jste si vzájemně odsouhlasili, že je to on kdo bude fotit vaší svatbu, je nejvyšší čas na domluvení termínu předsvatebního focení.


Předsvatební focení je ideální možnost pro fotografa jak vás poznat a pro vás jak přestat být nervózní před kamerou a zároveň získáte krásné zásnubní fotografie.


Věřte, že nejhorší je když vás na svatbě fotí někdo kdo je vám nesympatický a vidíte ho poprvé v životě.


Tip č. 6 – Smlouva, cena, podmínky


Cena - asi jeden důležitých faktorů podle kterého si fotografa vybíráme, je jasné, že pokud na to nemáme, známého profesionálního fotografa za 50 nebo 100 a více tisíc si prostě dovolit nemůžeme i kdyby byl ten nejlepší a nejsympatičtější. Nicméně by neměla být hlavním! Stanovte si rozpočet, napište si co od fotografa očekáváte a pak vybírejte pouze a jenom podle toho jak se vám líbí on a jeho práce. Ušetřená tisícovk, za ne úplně povedené fotky, vám za to nestojí.


Smlouva - samozřejmostí u všech profesionálních fotografů je oficiální smlouva s upřesněnými podrobnostmi a detaily, příplatky, termíny, splatnosí faktur, storno podmínky, dodání fotografií atd.


Tip č. 7 - doladění detailů

Fotografa sympaťáka máme, zaplacenou zálohu máme, předsvatební fotky vypadají skvěle a svatba je za týden - je nejvyšší čas se s fotografem spojit a doladit delaily! A nezapomenout mu říct všech 52345 změn které jsme za posledních pár měsíců udělali!

Projděte si s ním znovu jak si představujete svůj den, pošlete mu fotky co jste někde naši a chcete taky takové, projděte itinerář, má co jíst a kde spát?, pošlete mu důležité kontakty.


Tip č. 8 - kruh se uzavírá

Byli jste s fotografem spokojení, doporučte ho dál!24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page